Ганна Самарська: "Люди, будьте квітами!"

Ганна Самарська це феномен не лише в петриківському розписі, а й в Українському живописі.Ганна Самарська


В 2008 році Ганна Самарська видала свій перший альбом з репродукціями.
Такими словами розпочинається книга, з репродукціями робіт Ганни Самарської "Земле моя, моя Україно"

Боже мій всемогутній, всі сили небесні та природні, мої рідні тато й мамо, добрі люди, які були і є біля мене, прийміть мою глибоку подяку за те, що я живу в цьому світі, за те, що живу і малюю квіти.
Квітка – це досконалість буття, яку мені хочеться бачити в усьому. Мені хочеться, щоб саме це бачили всі люди. Я все життя вчусь, удосконалюю техніку свого письма, намагаюсь складати якнайгарніші композиції-сплетіння, щоб привернути увагу людей, щоб люди мені повірили, що стати квіткою це так велично. Геть зло і бруд! Люди, будьте квітами! Адже квіти це символ раю. І наша Україна – дуже гарна Квітка.
Боже мій великий, спасибі, що привів мене до геніальної Катерини Білокур і вказав дорогу мого буття на цьому світі, спасибі за добрих людей, яких присилаєш, щоб допомогти йти тією дорогою-шляхом. Гарних людей, які мене пошановували немало, всіх важко назвати, бо життя уже довжиною в 67 років. У різні періоди цього шляху було всього: і доброго, і поганого, та добро перемагало, і я вдячна за добро.
Хочеться низько вклонитися людям, які мене підтримують останні роки. Це – Ольга Руденко, Наталя Старюк, Зоя Ружин, Валерій Бабич, Ніна Розсошинська, Людмила Тверська, Надія Молчанова, Андрій Пікуш, Василь Вовкун, Василь Біленко, родина Білокур з Яготина, земляки-богданівці, колеги-петриківці та багато інших.
Особлива вдячність – відомому меценатові Сергію Коваленко, завдяки підтримці якого влаштовано виставки моїх робіт в столиці та регіонах України, популяризується моя творчіть, зокрема, його коштом виходить і це видання.
Сапсибі добрі люди, доземний вам уклін!
Та не знаю, як би жили без родини.
Дорогі мої, мамо, чоловік, діти: Тамаро, Олександре, Олесе! За всіх Вас щоденно молюся і прошу Господа віддячити Вам за добро і любов, які відчіваю завжди. Спасибі Вам, мої любі, за повсякденну увагу й підтримку, за те, що завжди щиро розділяєте зі мною і труднощі, й радощі, за те, що в нашій оселі в усі пори року квітнуть злагода й любов.
Доземно вклоняюся тобі, мій рідний народе, кохана моя Україно, прекрасна, благословенна Батьківщино, краю Придніпровський! Бо ж творчість моя для Вас і святе Імя Ваше. Бо ж райська врода ваша надихає на все нові й нові твори, традиції Духу кличуть вірно і чесно служити Богу й Красі. Я все життя своє пишаюся тим, що мені пощастило стати краплинкою Вашої вічності, Вашої Правди, Вашої Долі. І служитиму Вам, допоки серце роститиме в уяві нові квіти для нових картин.

Ось такими словами Ганна Самарська благословила свою книгу.

 

З 1961 року Ганна Самарська переїхали з її рідної Богданіки до Петриківки, де понад 30 років працювала на фабриці "Дружба"
Її вироби вирізнялися з поміж інших майстрів своєю індивідуальністю та неповторністю.

Вироби Ганни Самарської розходилися по всьому світу.
Через характерний розпис притаманний  лише Ганні Самарскій, її творчість  так і почали називати живопис Ганни Самарської
Так не малює більше ніхто...
Від свого вчителя Катерини Білокур Ганна перейняла  лише найкраще.
Після довгих вагань Ганна спробувала малювати  і природу, а не лише квіти

Це дійсно вражаюче!
карт53

карт66

карт19

карт60

карт68

карт02

карт05
Живопис та петриківка Ганни Самарської це скарб всієї України!

І після цих картин вам не хочеться стати квіткою?


Офіційний сайт Ганни Самарської  samarska.com.ua

Там ви знайдете ще більше її робіт, листування з Катериною Білокур, та багато іншого
дуже подобаються мені її авторські роботи. не надивишся просто
Так, вона дійсно талант. Нещодавно передивлявся книгу з її репродукціями, то це дійсно вражаюче!
очень красиво) это котячим хвосты птиц нарисованы? такие воздушные)
Да, это все кошачка. Она в основном только ей и работает. Очень тщательно и долго вырисовывает каждый елемент, именно по этому ее работы так легкоузнаваемые среди остальных художников.
Господи!!! Яка краса!!! Яка глибінь і височінь!!! Я ніколи не бачила робіт цієї художниці. Ні, одну бачила у Вашому музеї, ту, що з кульбабками та яблуневим цвітом! Хочу ближче познайомитися з творчістю майстрині.