Виставка "Відкрита душа петриківки" з 26.06 в Художньому музеї

«Відкрита душа петриківки» – це справжнє свято, яке влаштували народні майстри у рік столітнього ювілею Дніпропетровського художнього музею. На виставці репрезентовано біля 100 творів декоративного розпису, котрі експонуватимуться вперше.

Майстрів петриківського розпису об’єднує любов до свого краю. У їхніх творах відображено декоративно-художній літопис флори та фауни Придніпров’я. Квітка в уявленні петриківців – це символ пишної природи, її кульмінаційний стан цвітіння. Щоб акцентувати на цьому, мистці вдаються до фантастичних перебільшень, створюючи свій особливий світ краси петриківських квітів.

загружено
Надія Білокінь. Квіткове коло (1978)

Коментар куратора виставки, Оксани Золотарьової:

«Відкрита душа петриківки»це виставка, що віддзеркалює відкриту душу майстра, його щирі почуття, і тому такі твори дарують тільки позитивний настрій, що дуже актуально в наш час. Виставка не тільки масштабна (4 зали Дніпропетровського художнього музею), а й дуже якісна за відібраним матеріалом. Експозицію складають дві частини – «Витоки» і «Сьогодення», які в свою чергу  умовно поділені на 4 тематичні блоки: «Квіти», «Весілля», «Побутові сюжети», «Хата».

В частині «Сьогодення» представлені твори майже усіх сучасних петриківських майстрів,  і тих, що регулярно організовують свої персональні виставки (чи об'єднуються у невеликі групи), і тих, що ведуть не таку активну виставкову діяльність. Частина експозиції «Витоки» є особливим подарунком для глядачів, адже тут будуть вперше представлені унікальні твори  Надії Білокінь, Орини Пилипенко, Параски Павленко з колекції Володимира Падуна та Андрія  Пікуша.

Як куратор виставки я можу додати, що для створення цієї експозиції в Художньому музеї проводився ретельний відбір експонатів, були задіяні значні ресурси,  тому на виставці буде представлене тільки найкраще, що експонуватиметься вперше.


Виставка «Відкрита душа петриківки» проходитиме у Дніпропетровському художньому музеї з 26 червня.

Через жалобу за загиблими бійцями урочистого відкриття виставки не буде.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21
Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00),
вихідний – п’ятниця, перший понеділок місяця - сандень

Тел.: 744-60-35, 47-33-38