lisny_ihor (lisny_ihor) wrote in petrykivkapaint,
lisny_ihor
lisny_ihor
petrykivkapaint

Музей в петриківці є!

Петриківський музей етнографії, побуту та народно–прикладного мистецтва

Отже музей офіційно розпочав свою музейну діяльність 13 грудня 2010 року, проте це дата офіційного відкриття. А от щоб підготувати всю необхідну макулатура на функціювання цього закладу, було витрачено чотири роки нервів Любов Василівни, директорки музею, і поки що єдиної людини, що офіційно тут працює. Чотири роки вона ходила попід кабінетами різноманітних установ, та як той студент під час сесії, збирала підписи чиновників. Коли підписи були зібрані, постало питання про приміщення самого музею. Та хоч його і знайшли, це колишнє "сільпо", що збереглося з радянських часів, на реставрацію закладу було витрачено ще два цінних роки. Ну і от після довгих років збирання паперів з підписами та умовляннями робочих скоріше шпаклювати стіну, музей все ж таки розпочав свою роботу.
На сьогоднішній день музей може порадувати своїх відвідувачів лише одним виставковим залом з експозицією петриківського розпису від витоків розпису до сьогодення. Ще три зали розпочнуть свою роботу цього літа, в них буде представлено етнографічне життя селища Петриківка та його околиць. Також буде відтворена кімната селянина доби запоріжської січі. Всі експонати для цих експозицій вже давним-давно зібрані, залишилося лише підрихтувати самі зали для виставки.Експозиція петриківського розпису.Про саму експозицію. Загалом відтворено експозицію ту, що була при фабриці "Дружба", тобто більшість експонатів саме з неї, і в цьому її цінність. Тут відтворено найкраще що було в розписі за весь час його існування. Більша частина експозиції присвячена саме тому періоду коли петриківка була в розквіті. Представлено зразки розпису Соколенка, родини Панків, Самарської, Глущенка, Нагай, Горбулі, Масюкевич, Пікушів, та інших відомих петриківчан, що творили свої шедеври на фабриці. Загалом експозиція складається з підлакових виробів (тарілі, шкатулки,ложки, кухонні набори, та інші вироби з дерева, що покриті лаком), які випускала в той період фабрика народних промислів "Дружба", та представлено невелику кількість полотен з петриківським розписом, бо як відомо, за часів фабрики, полотна не були такі актуальні як підлакові речі.Окремими міні-експозиціями виділено творчість Соколенка та Панка.
Екскурсію проводить Юхименко Любов Василівна, як вже зазначалось вище, вона директор музею та єдиний працівник цього закладу. Вона залюбки вам розкаже історію становлення, розвитку, та сьогодення петриківського розпису. Вона вам покаже зразки розпису різних часів та різних майстрів, і ви самі зрозумієте як петриківка еволюціювала за цей проміжок часу. Під час екскурсії ви відчуєте ту красу яка була вложена в розпис її творцями, та побачите чим відрізняється справжній розпис від того, що продають на алеї художників в Дніпропетровську. Для справжніх поціновувачів українського народного мистецтва це буде надзвичайна знахідка, а для небайдужих відвідувачів це буде відкриття петриківкі в усій її красі.Іншим разом ми зупинемося на детальному розгляді експонатів музею, і я вам покажу незвичайні вироби з петриківським розписом. Тож слідкуйте за оновленнями в нашій спільноті.Тепер як в музей потрапити та скільки це коштує.
Музей працює кожного буднього дня з 9 до 17 години, вихідний субота та неділя. Але щоб уникнути курйозів та зачинених дверей музею під час вашої подорожі, раджу завчасно домовитися про день екскурсію з Любов Василівною (координати в самоми низу).


Дорослий квиток коштує 10 українських гривень
Дитячий - 5 українських гривень.
Іншу валюти, окрім українських гривень, не приймають, тому візьміть собі це на замітку!
В сумму вартості квитка входить огляд експозиції та виставок, і екскурсійне обслуговування.
Фотографування ходу екскурсії та експонатів - 10 гр.
Відеозйомка - 20 гр.

Також музей надає інші стандартні музейні послуги (оренда експонатів, доступ до фондів, різноманітного рода фільмування, копіювання та інші послуги з якими можна ознайомитися в самому музеї, або якщо так потрібно то звертайтеся до мене, допоможу чим зможу)
Адреса
Смт. Петриківка
Петриківський район
Дніпропетровська область
Україна


Телефон музею (05634) 2-23-94
Мобільний телефон Любов Василівни (директор) 0956077918

Якщо виникнуть якісь запитання з приводу музею, то задавайте, чим зможк тим і допоможу)
Tags: Петриківка, Юхименко любов Василівна, екскурсія, музей, підлаковий розпис
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments